BELLEVILLE TACI - Kadri Gorkem Aka

Anasayfa ---- Blog ---- Hikayeler ---- Dükkan
 Kadri Görkem Aka'nın, bisiklet yarışlarını, edebiyat ile buluşturan romanı Belleville Tacı, sizleri, profesyonel bisiklet sporunun kendine has dünyasında; sert Flaman yokuşlarından, Hollanda'nın rüzgarlı ovalarına, küçük Fransız kasabalarından, Ax 3 Domaines'in zirvesine uzanan tempolu ve duygusal bir serüvene davet ediyor.

 Genç bir profesyonel bisikletçi olan Nisan İlkbahar, zamanının en büyük kadın bisikletçisi Nesime İlkbahar'ın oğludur. Nisan'ın en büyük hayali ise, annesinin kazanmayı en çok istediği ancak Nisan'ın, annesine haksızlık yapılarak kazanmasına mani olunduğuna inandığı Tour of Belleville yarışını kazanmaktır.

 Nisan'ın, Tour of Belleville'e ilk katılışı, yarışın son kez düzenleneceği seneye denk geldiğinden, yarışın galibine verilen Belleville Tacı'nı kazanmak için Nisan'ın sadece tek bir şansı olacak, bunu başarmak içinse kendisine tam uymayan bir parkur ve kuvvetli rakiplerin yanında, dahil olduğu disfonksiyonel takım, nahoş takım sahibi ve bisiklet sporunun karanlık yüzü ile de mücadele etmesi gerekecektir.

 Ancak Nisan, bisiklet sporunun bu en prestijli yarışlarından birini kazanmaya çalışırken, beklediğinden daha derin mevzuların içinde olduğunu fark edecek ve kendisini bir zaferden çok daha fazlası için yarışırken bulacaktır.

 İnsanların gittikçe yozlaştığı günümüz dünyasında, bir nokta geliyor ki, insanlık ve ahlaktaki bu çöküşün bir parçası olmayı reddedenlerin, sadece bu yozlaşmaya dahil olmamaları yetmeyip, bununla savaşmaya başlamaları gerekiyor.

 Belleville Tacı, Nisan İlkbahar'ın bu eşiği geçişinin hikayesi.


Satın Alma Opsiyonları
D&R
Idefix
Amazon.com.tr
Kitapyurdu
BKM Kitap
Kidega
N11
Trendyol
Nobel Kitap
KitapSeç
PTT AVM
Kitapmatik
Kitap Ambarı
Kitap Sepeti
KölnKütüphane
Hepsiburada
Babil
Sözcü Kitabevi
Palme KitabeviBasında Belleville Tacı:

- BikePedia Dijital Bisiklet Dergisi'nde Belleville Tacı Kitap İncelemesi
- SABAH Gazetesi - Hıncal Uluç'un Köşesinde Belleville Tacı
- Patlak Teker fanzinde Belleville Tacı
- 1000 Kitap'ta Belleville Tacı


Anasayfaya Dön

© Kadri Görkem Aka 2020