Kadri Görkem Aka

English Version

Kadri Görkem AKA

Anasayfa ---- Blog ---- Hikayeler ---- Dükkan

Yeni Blog Yazısı: Belleville TacıKadri Görkem Aka, 1990, İstanbul doğumludur.


Bahçeşehir Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü lisans, Reklamcılık ve Marka İletişimi Yönetimi bölümü yüksek lisans mezunudur. Doktorasını ise Bilgi Üniversitesi'nde İletişim alanında, Anlatı Bilimi üzerine tamamlamıştır. Geçmişte reklamcılık ve akademi alanlarında çalışmıştır.


Sekiz yaşından itibaren, AB Sanat, Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı (yarı zamanlı) ve Tan Sağtürk Bale ve Dans Eğitim Merkezi'nde klasik bale eğitimi almış, çeşitli eserlerde dans etmesinin yanında, bir süre klasik bale eğitmenliği de yapmıştır.


Dans kariyerinin ardından, dayanıklılık sporlarında yarışmaya başlamış, o zamandan beri; duatlon, koşu, yol ve dağ bisikleti yarışlarında yer almaktadır. Duatlonda, 2014 ve 2017 yıllarında, farklı kategorilerde iki defa Türkiye Şampiyonu olmuş, ayrıca Türkiye'nin, ITU Duatlon Dünya Şampiyonası'na gönderdiği ilk milli takımda yer almıştır.Edebiyat Eserleri

Indispensable
Mesleği, varoluşunun gerçeği haline gelmiş hızlı tren hostesi Selma'nın hypertext hikayesi.
Kırmızı Kalem
Okullarının bahçesinde yaşayan hamster, bir gün sınıflarında kırmızı kalem saplanarak öldürülmüş olarak bulununca, bir dördüncü sınıf öğrencisi, bu cinayeti çözmeyi kendisine görev edinir.
221B Dergisi, 2017 Mayıs-Haziran Sayısı'nda yayımlanmıştır.
Salyangoz Yolculuğu
Toyns, kocaman bir bahçede yaşayan küçük bir salyangozdur. Bir gün, salyangozlardan nefret eden, kabuk ezen, kötü kalpli bir insan olan Bahçıvan kazara Toyns'un en iyi arkadaşı Yapışkan'ı taşıyıp, uzaklara, taa yaşadıkları bahçenin öteki ucuna götürür. Toyns'un, arkadaşını bulup, eve geri getirmesi için tek yol ise bahçenin öteki ucuna, hiçbir salyangozun hayal edemeyeceği kadar uzun ve tehlikeli bir salyangoz yolculuğu yapmaktır. Toyns, bu muhteşem yolculuk sırasında içinde yaşadıkları bahçe, bu bahçede yaşayan diğer canlılar ve hayat hakkında çok şey öğrenecektir.
Önce, Ağustos 2019'da, yurtdışında "Snailing Through" adıyla yayımlanmış, ardından aynı yılın Aralık ayında Türkçe olarak yayımlanmıştır.
Belleville Tacı
Genç bir bisiklet yarışçısı olan Nisan İlkbahar'ın, günümüz toplumundaki yozlaşmaya, insanlıktaki ve ahlaktaki çöküşe karşı, profesyonel bisiklet yarışları dünyasının içinden başladığı mücadelesinin hikayesi.


Akademik Yayınlar

Virtual Economies: Exchange and Marketing
Virtual Economies: Exchange and Marketing, The Journal of International Social Research, Vol. 10, Issue 53, p. 643-649.
A journal article describing in detail, the concept and general features of virtual economies found in MMORPGs and discussing the role of exchange within them as well as whether marketing has a place in the conduction of this virtual trade.